پرسش‌های متداول

چگونه مقاله خود را برای نشریه علمی- پژوهشی آینده پژوهی مدیریت ارسال کنم؟

با مراجعه به سامانه نشریه و پس از اطمینان از مرتبط بودن موضوع مقاله تان و پس از مطالعه قسمت راهنمای نویسندگان، به ویژه آیین نامه پیشگری از سرقت و تقلب علمی و با رعایت دقیق راهنمای تدوین، مقاله را ارسال کنید.

چگونه مقاله ارسالی را پی گیری کنم ؟

فقط نویسنده مسئول مقاله می تواند آخرین وضعیت مقاله را در پرونده مقاله مشاهده کند، هرگونه تغییری از وضعیت مقاله به نویسنده مسئول اطلاع داده خواهد شد و سایر نویسندگان می توانند از طریق نویسنده مسئول در جریان وضعیت مقاله قرار گیرند.

برای پرداخت هزینه شماره حساب را از کجا دریافت کنم؟

پژوهشگر گرامی، پرداخت هزینه در سامانه نویسنده مسئول و روی کد مقاله لینک شده است، و با ورود به سامانه مجله و کلیک روی کد آن، سیستم به صورت خودکار وارد صفحه پرداخت میگردد و از آن طریق میتوانید هزینه را آنلاین پرداخت نمائید.

چگونه می توانم با مدیران و پرسنل نشریات در تماس باشم؟

بر اساس قوانین ابتدا پاسخ پرسشهای خود را در پرسشهای متداول جستجو کنید و اگر پاسخی نیافتید می‎توانید از طریق سامانه سوال خود را مطرح کنید. تنها اطلاعاتی که از طریق سامانه و ایمیل انتشارات به نویسندگان ارسال می شود مورد تایید اداره انتشارات است و صحبتهای حضوری و تلفنی قابل استناد نیست.

اخذ پذیرش مقاله چقدر زمان خواهد برد؟

فرایند پذیرش و انتشار مقاله در فصلنامه آینده پژوهی مدیریت


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


مراحل ارسال تا تایید نهایی مقاله


 


 


 


 


 


 


 


مرحله 1. مراجعه به سایت فصلنامه


 


 


 


 


 


 


 


مرحله 2. ثبت نام و ارسال مقاله براساس قالب آیین نگارش مربوطه


 


 


 


 


 


 


 


مرحله 3. پس از ارسال مقاله توسط نویسنده به سامانه، در مرحله اول مقاله از نظر رعایت راهنمای تدوین توسط کارشناسان نشریه بررسی خواهد شد. (لطفا جهت تسریع در روند فرآیند داوری، قبل از ارسال مقاله، قسمت راهنمای نویسندگان را به دقت مطالعه کنید و مقاله را به طور دقیق بر اساس راهنمای تدوین موجود در سامانه تنظیم و ارسال کنید).


 


 


 


 


 


 


 


مرحله 4. در صورت پذیرش در مرحله اول، مقاله در مرحله دوم از نظر کیفیت محتوا و مرتبط بودن موضوع توسط سردبیر، دبیر تخصصی و کمیته علمی مورد ارزیابی اولیه قرار خواهد گرفت. این مرحله معمولا پانزده روز تا یک ماه به طول خواهد انجامید. سپس مقاله برای پرداخت هزینه با نویسندگان ارسال میگردد. و پس از پرداخت هزینه، وارد مرحله بعد می گردد. لازم به ذکر است آغاز فرآیند مدت زمان پذیرش مقاله، از زمان پرداخت هزینه آغاز می شود.


 


 


 


مرحله 5. پس از پذیرش در مرحله دوم، مقاله به دو داور ارسال خواهد شد. فرآیند داوری مقالات بدین شرح است: 


 


 


 


 


 


 


 


5-1. اگر دو داور مقاله را رد کنند، مقاله رد خواهد شد. لازم به ذکر است درصورت رد مقاله، نتیجه از طریق سایت به نویسنده یا نویسندگان اعلام خواهد شد.


 


 


 


 


 


 


 


5-2. اگر نظر دو داور بازنگری کلی مقاله باشد مقاله برای بازنگری به نویسنده داده خواهد شد.


 


 


 


 


 


 


 


5-3. اگر نظر یک داور بازنگری کلی و داور دیگر رد مقاله باشد، مقاله به داور سوم ارسال و با توجه به نظر داور سوم بر اساس مورد 5-1 و 5-2 تصمیم گرفته خواهد شد.


 


 


 


 


 


 


 


5-4. سپس مقاله برای انجام بازنگری های به نویسنده ارسال خواهد شد. پس از اینکه نویسنده مقاله را بر اساس نظر داوران اصلاح و ارسال کرد، مقاله به یکی از داوران برای ارزیابی تطبیقی داده خواهد شد.


 


 


 


 


 


 


 


همچنین ایمیلی برای یادآوری به داوران ارسال می‌شود و در صورت عدم داوری مقاله پس از موعد مقرر، مقاله از داور پس گرفته شده و به داور جدید داده خواهد شد. با توجه به میزان اصلاحات درخواستی و نقطه نظرات داوران و سرعت و دقت انجام اصلاحات توسط نویسندگان، اخذ پذیرش در این نشریه (پس از مرحله چهارم) حدود 5 الی 14 ماه (در صورت تایید نهایی داوران) به طول خواهد انجامید.

آخرین شماره چه زمانی چاپ خواهد شد و چگونه می توانم مشترک نشریه شوم؟

نشریه‎ها فقط به صورت دیجیتالی منتشر می‎شوند و نسخه الکترونیکی بر روی سامانه مذکور به صورت رایگان قابل دریافت است.

آیا ارسال مقاله به نشریه هزینه دارد؟

بلی. لطفا قسمت راهنمای نویسندگان را مطالعه کنید

آیا میتوانم در صورت بازپس گیری، هزینه واریز شده را پس بگیرم؟

در هر مرحله ای از ارسال یا داوری و یا پذیرش مقاله، که درخواست بازپسگیری نمائید؛ هیچ گونه هزینه ای (هزینه بررسی اولیه، هزینه پذیرش نهایی) عودت داده نخواهد شد.