راهنمای نویسندگان

فرایند پذیرش و انتشار مقاله در فصلنامه آینده پژوهی مدیریت

 

مراحل ارسال تا تایید نهایی مقاله

مرحله 1. مراجعه به سایت فصلنامه

مرحله 2. ثبت نام و ارسال مقاله براساس قالب آیین نگارش مربوطه

مرحله 3. پس از ارسال مقاله توسط نویسنده به سامانه، در مرحله اول مقاله از نظر رعایت راهنمای تدوین توسط کارشناسان نشریه بررسی خواهد شد. (لطفا جهت تسریع در روند فرآیند داوری، قبل از ارسال مقاله، قسمت راهنمای نویسندگان را به دقت مطالعه کنید و مقاله را به طور دقیق بر اساس راهنمای تدوین موجود در سامانه تنظیم و ارسال کنید).

مرحله 4. در صورت پذیرش در مرحله اول، مقاله در مرحله دوم از نظر کیفیت محتوا و مرتبط بودن موضوع توسط سردبیر، دبیر تخصصی و کمیته علمی مورد ارزیابی اولیه قرار خواهد گرفت. این مرحله معمولا پانزده روز تا یک ماه به طول خواهد انجامید. سپس مقاله برای پرداخت هزینه با نویسندگان ارسال میگردد. و پس از پرداخت هزینه، وارد مرحله بعد می گردد. لازم به ذکر است آغاز فرآیند مدت زمان پذیرش مقاله، از زمان پرداخت هزینه آغاز می شود.

مرحله 5. پس از پذیرش در مرحله دوم، مقاله به دو داور ارسال خواهد شد. فرآیند داوری مقالات بدین شرح است: 

5-1. اگر دو داور مقاله را رد کنند، مقاله رد خواهد شد. لازم به ذکر است درصورت رد مقاله، نتیجه از طریق سایت به نویسنده یا نویسندگان اعلام خواهد شد.

5-2. اگر نظر دو داور بازنگری کلی مقاله باشد مقاله برای بازنگری به نویسنده داده خواهد شد.

5-3. اگر نظر یک داور بازنگری کلی و داور دیگر رد مقاله باشد، مقاله به داور سوم ارسال و با توجه به نظر داور سوم بر اساس مورد 5-1 و 5-2 تصمیم گرفته خواهد شد.

5-4. سپس مقاله برای انجام بازنگری های به نویسنده ارسال خواهد شد. پس از اینکه نویسنده مقاله را بر اساس نظر داوران اصلاح و ارسال کرد، مقاله به یکی از داوران برای ارزیابی تطبیقی داده خواهد شد.

همچنین ایمیلی برای یادآوری به داوران ارسال می‌شود و در صورت عدم داوری مقاله پس از موعد مقرر، مقاله از داور پس گرفته شده و به داور جدید داده خواهد شد. با توجه به میزان اصلاحات درخواستی و نقطه نظرات داوران و سرعت و دقت انجام اصلاحات توسط نویسندگان، اخذ پذیرش در این نشریه (پس از مرحله چهارم) حدود 5 الی 14 ماه (در صورت تایید نهایی داوران) به طول خواهد انجامید.

 


 

جنبه‌های حقوقی :

  • مقاله ارسالی نباید در هیچ نشریه علمی فارسی زبان دیگری به چاپ رسیده یا در دست اقدام باشد و چنانچه قبلا در کنفرانس یا مجامع علمی ارائه شده است می‌بایست مراتب بصورت مکتوب به این فصلنامه اعلام گردد.
  • فرم درخواست ارائه مقاله می‌بایست به امضاء کلیه نویسندگان برسد .
  • مسئولیت صحت سقم مطالب مقاله، درج و ترتیب اسامی صاحبان اثر و اعلام مسئول مکاتبات بر عهده امضاء کنندگان فرم درخواست ارائه مقاله می‌باشد .
  • این فصلنامه مسئولیتی در قبال دعاوی بین نویسندگان و نیز نویسندگان با مراجع دیگر ندارد .
  • این فصلنامه در رد یا قبول مقالات آزاد است و نیز حق ویرایش علمی، ادبی استنادی و تلخیص مقالات را برای خود محفوظ می‌داند .
  • با پذیرش مقاله، حق چاپ آن با این فصلنامه می‌باشد و پس از چاپ به تعداد نویسندگان نسخ چاپ شده به آدرس ایشان به صورت رایگان ارسال خواهد شد .
  • استفاده از مطالب این فصلنامه با ذکر ماخذ بلامانع است .

 

آیین نگارش مقاله :

اول ) قالب نگارش مقاله

  • مقاله لازم است توسط نرم‌افزار2007   و Word 2010 و در ابعاد کاغذ A4 تهیه و ارسال گردد .
  • حاشیه‌های متن از هر طرف 2 سانتی‌متر و فونت مورد استفاده برای متن فارسی B Mitra  با سایز قلم 14 و برای متن انگلیسی فونت Times New Roman با سایز قلم 14 می‌باشد .
  • لازم است یادداشت‌ها (پاورقی‌ها) در انتهای متن مقاله و قبل از فهرست منابع درج گردد .

 

دوم ) ترتیب و عناوین مقاله

صفحه شناسنامه مقاله

در صفحه شناسنامه مقاله در سطر اول ابتدا عنوان مقاله با فونت B Titr و سایز قلم 16 و در سطر‌های بعدی به ترتیب،
ابتدا نام و نام خانوادگی نویسنده اول (در یک سطر) و سپس مرتبه علمی دانشگاهی و نام دانشگاه (در سطر دیگر) و نیز آدرس پستی به همراه کدپستی و شماره تماس با فونت B Titr سایز قلم 14 و پس از آن ایمیل نویسنده با فونت Times New Roman درج می‌گردد و به همین ترتیب برای سایر نویسندگان در سطر‌های دیگر اقدام شود . لازم است عبارت "مسئول مکاتبات" در جلوی نام و نام خانوادگی نویسنده طرف مکاتبه قید گردد .

توجه : در مورد مقالات مستخرج از پایان‌نامه‌ و رساله‌های دانشجویان، می‌بایست نام استاد راهنما بعنوان نویسنده اول قید گردد و نام دانشجوی فارغ‌التحصیل بصورت دانش آموخته کارشناسی ارشد یا دکتری واحد متبوع قید شده و از ذکر عضوی هیات علمی دانشگاه . . . . اجتناب گردد .

توجه : برای نویسندگانی که در دانشکده مدیریت و اقتصاد واحد علوم و تحقیقات عضویت ندارند، ارسال تصویر حکم کارگزینی ایشان الزامی می‌باشد .

 

ترتیب عناوین متن مقاله

از نویسنده یا نویسندگان تقاضا می‌شود مقاله خود را حداکثر در 20 صفحه تنظیم نمایند . این فصلنامه از پذیرش مقالاتی که بیش از بیست صفحه بوده و یا ترتیب و عناوین زیر را رعایت ننمایند خودداری می‌نماید .

 

1-عنوان مقاله :

(فونت B Titir با سایز قلم 14)

عنوان مقاله باید بتواند محتوای مقاله را به ذهن خواننده منتقل کند. بنابراین بهتر است عنوانی پیچیده و طولانی که ممکن است خواننده را سردرگم کند. برای مقاله خود انتخاب نکنید. عنوان باید بیانگر متن اصلی مقاله باشد و در صورت لزوم قلمرو زمانی و مکانی پژوهش را نشان دهد. بی تردید عنوانی که نشان می دهد مقاله شما حرف تازه ای برای گفتن دارد تاثیر مثبتی بر خوانندگان می گذارد.

 

2- مشخصات نویسنده یا نویسندگان :

(فونت B Mitra با سایز قلم 14)

در این